Znakowanie

Interesujące informacje dla ciekawych ludzi

Różne techniki nadruki i nie tylko

W Cat System stosujemy większość ze znanych na świecie technik znakowania artykułów reklamowych i nie tylko. Jeżeli jesteście ciekawi poniżej krótki opis niektórych z nich, które najczęściej są stosowane:

Tampodruk

Technika, która daje ogromne możliwości. Możemy drukować na chłonnych i niechłonnych powierzchniach. Różne kształty, rozmiary i twardości tamponów dopasowują się do zadrukowanego przedmiotu. Możemy drukować na plastiku, ceramice czy bombkach choinkowych. Duży wybór farb i komponentów pozwala na nadruki specjalne – odporne na szorowanie i warunki atmosferyczne. W Cat System drukujemy na precyzyjnych szwajcarskich tamponiarkach, zapewniając naszym Klientom najwyższą jakość nadruków.

Sitodruk

Bardzo ciekawa technika druku. Można ją wykorzystać zarówno do znakowania odzieży, jak również prac artystycznych. My chętnie używamy sitodruku do eleganckich projektów wizytówek. Możemy dzięki temu oferować druk na ciemnych papierach i wysokich gramaturach. Po dwukrotnym nałożeniu farby uzyskamy efekt wypukłych elementów.

Druk offsetowy

Wykorzystywany przy większych nakładach i technika najczęściej wykorzystywana w takim przypadku. Cena jednostkowa zależy od wielu parametrów (ilość kolorów, nakład, format, rodzaj papieru), dlatego druk offsetowy wyceniamy indywidualnie dla każdego zamówienia. Możliwe jest zastosowanie kolorów specjalnych (PANTONE) lub lakieru.

Druk cyfrowy

Najbardziej dostępna i popularna technika druku na papierach i foliach. Wielkość nakładu nie wpływa w znaczący sposób na cenę jednej sztuki. Dzięki temu możliwy jest druk małych i bardzo małych nakładów broszur, ulotek, prospektów itp. W Cat System do druku cyfrowego używamy wyłącznie profesjonalnych urządzeń firmy Xerox.

Uszlachetnianie druków

Czasem idealny projekt i druk to za mało. Naszym Klientom oferujemy sztancowanie, tłoczenie z folią barwiącą lub „na ślepo”, lakierowanie całych powierzchni wydruku lub wybranych fragmentów (punktowy lakier UV), oprawę oraz wiele technik „mieszanych”.

Techniki mieszane

Każda technologia ma niestety pewne ograniczenia. W Cat System, dbając o zadowolenie Klientów, szukamy często nieszablonowych rozwiązań.  Jeśli wykonanie jakiegoś projektu nie jest możliwe przy zastosowaniu tradycyjnych technik, staramy się je łączyć lub modyfikować, aby osiągnąć zamierzony cel. Jest to możliwe dzięki własnemu parkowi maszyn i doświadczeniu w ich obsłudze.

Owocem poszukiwań nowych sposobów jest nasz „zgrzewanie” papieru, dzięki któremu możliwe było wykonanie druku cyfrowego na docelowej gramaturze 700 g/m2.

Znakowanie i wycinanie laserem CO2

Technika, którą bardzo lubimy. Wycinamy i grawerujemy w plexi, drewnie, laminatach, styrodurze, skórze, tekstyliach i wielu innych materiałach (poza PCV). Grawerujemy szkło i kamienie naturalne, osiągając precyzyjne efekty, zbliżone do piaskowania. Przez wiele lat działalności tworzyliśmy przy użyciu lasera także rekwizyty teatralne i elementy scenografii.

Serdecznie zapraszamy do współpracy